Навчально-науковий інститут бізнес-освіти імені Анатолія ПОРУЧНИКА

Розвиток персоналу підприємств: бізнес-потреби та потенціал університету16 Червня 2014р.

В рамках бізнес-форуму Інститутом бізнес-освіти спільно з кафедрою страхування КНЕУ була організована робота секції за напрямком  “ Розвиток персоналу підприємств: бізнес-потреби та потенціал університету”, в якій прийняли участь 48 осіб: 24 учасника – представники   бізнес-структур і 24 учасника – представники різних факультетів університету. Модераторами виступили Котляренко Василь Олександрович, директор Інвестиційного центру інтелектуальної  власності, к.е.н., випускник Інституту бізнес-освіти КНЕУ та  Поручник Анатолій Михайлович, директор Інституту бізнес-освіти КНЕУ, професор.

Представники бізнес-структур виступили з доповідями, що охоплювали проблемні питання, поділилися досвідом реалізації програм безперервної освіти персоналу. Так, проблеми кваліфікаційних  диспропорцій на українському ринку праці та шляхи їх подолання були висвітлені в доповіді представника компанії “Ernst & Young” Коваленко Марії. Досвідом  використання інтерактивних онлайн-програм “Fast management” для безперервної освіти малого та середнього бізнесу  поділився Нестеров Федір, президент бізнес-школи  “Fast management”.

Представниками університету були презентовані власні програми. Інформаційно-комунікаційну систему дистанційного навчання «iLearn – освіта для всіх і кожного» презентував Сикорський Дмитро, керівник групи розробників програмного забезпечення Наукового парку КНЕУ.  Тренінговий курс “Розвиток особистісних якостей менеджера”, що успішно реалізований в Інституті-бізнес освіти був презентований  Завірюхою Валентиною, доцентом кафедри педагогіки і психології КНЕУ.

Значну зацікавленість серед учасників панельної дискусії викликала освітня сертифікаційна програма «Навчальна програма підготовки керівників структурних підрозділів страхових організацій», що була розроблена кафедрою страхування КНЕУ спільно  з  АСК “ІНГО Україна”. Презентацію програми  Баранов Андрій, доцент кафедри страхування КНЕУ здійснив спільно з Габай Світланою, начальником навчального центру АСК “ІНГО Україна”.

Виступи та презентації викликали  зацікавленість учасників форуму, що виявилася в процесі обговорення. Під час  дискусії були розглянуті наступні питання:

  • Безперервне навчання персоналу:чи зацікавлений в цьому вітчизняний бізнес?
  • Які найдієвіші форми забезпечення високої кваліфікації персоналу сьогодні і завтра?
  • Як збалансувати інтереси бізнес-структур та університету  у сфері розвитку персоналу?

Представники бізнес-структур виявили  зацікавленість у співробітництві з університетом, в розробці та реалізації короткострокових програмах розвитку персоналу (тренінги, тренінгові курси, сертифікаційні програми тощо). 

За результатами роботи секції сформульовано наступні пропозиції:

  • Активізувати спільну роботу по розробці професійних компетенцій за основними напрямками підготовки бакалаврів, магістрів та випускників бізнес-програм.
  • Модернізувати навчальні плани магістерського  та післядипломного рівнів освіти на основі міждисциплінарного та трансдисциплінарного підходів для підготовки управлінських кадрів.
  • Розширити практику цільової підготовки магістрів на замовлення фірм і компаній через участь їх представників у формуванні навчальних планів, змісту дисциплін професійної підготовки, проведення теоретичних та тренінгових занять, консультуванні дипломних робіт та консультаційних проектів, а також відкриття на базі університету кафедр компаній-партнерів. 
  • Здійснювати розробку на комерційній основі спільних дослідницьких проектів на замовлення компаній із залученням студентів на етапі їх виробничої практики.
  • Розвивати практику надання платних освітніх послуг бізнес-структурам, державним установам та іншим клієнтам через: організацію тренінгів та короткострокових діючих програм Інституту-бізнес освіти, а також проведення семінарів, тренінгів, майстер-класів на замовлення корпоративних клієнтів на їх території.

Матеріал підготувала Кулага Ірина, 

заступник директора Інституту бізнес-освіти