Корупція знаходиться в центрі таких проблем сьогоднішнього світу як: крайня бідність, безробіття, зміна клімату та тероризм. Це підриває довіру суспільства до уряду, підриває верховенство закону і породжує політичні та економічні протести, які, в свою чергу, підсилюють насильницький екстремізм. Чи можна захистити себе від зловживань владою та корупції? Складніше підкупити жінку, ніж чоловіка? Чи впливає корупція на прогрес у досягненні гендерної рівності? Чи може гендерне усвідомлення стати інструментом в боротьбі з корупцією?
Обговорення всіх цих важливих питань відбулося під час публічної лекції «Чи жінки менш корумповані, ніж чоловіки - лекція про багатоликість корупції з гендерної точки зору», яку провела шведський експерт Лена Андерссон 20 квітня 2017 р. в Інституті бізнес-освіти.
Про лектора: «Боротьба з корупцією і зміцнення цілісності окремих людей, процесів і організацій — це її спеціалізація, це те, що близько до серця».
Лена Андерссон– природжений підприємець і агент змін. Вона родом зі Швеції. Працює генеральним директором в Balkans Analysis Group, має 20-річний професійний досвід роботи в сфері міжнародного розвитку, має досвід роботи в адміністрації фінансового управління та бізнесу. Займається дослідженнями сталого розвитку, гендерного балансу. Найбільшу увагу в своїх дослідженнях Лена приділяє розвитку інституційного потенціалу в галузях реформування сектора безпеки, які в свою чергу пов'язані з менеджментом, управлінням державними фінансами, бюджетуванням, внутрішнім контролем та антикорупційною роботою. Співпрацює з Університетом Ліннеусу, Бірзейтським Університетом в Палестині та Шведським національним коледжем оборони, а також є запрошеним лектором в Malmö University.
Організатори: кафедра політичної економії, Інститут бізнес-освіти КНЕУ, Швецький інститут, громадська організація «Поруч»