Відбулася VІ Міжнародна науково-практична конференція «Страховий ринок України у світлі євроінтеграції: новітні виклики та тренди»30 Березня 2023р.

23 березня 2023 року в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана відбулася VІ Міжнародна науково-практична конференція «Страховий ринок України у світлі євроінтеграції: новітні виклики та тренди».

Співорганізаторами заходу виступили кафедра банківської справи та страхування й кафедра інноваційних бізнес-технологій КНЕУ, Вроцлавський економічний університет (м. Вроцлав, Республіка Польща), провідний перестраховик у Центральній та Східній Європі VIG RE zajišťovna, a.s. (м. Прага, Чеська республіка). До складу Оргкомітету долучилися професори з Лодзького університету (м. Лодзь, Республіка Польща) та Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

Конференція стала майданчиком для обговорення актуальних питань розвитку страхового ринку України в умовах повномасштабної війни, економічної нестабільності, трансформації державного регулювання та в контексті надання Україні статусу кандидата у члени ЄС, обміну думками щодо перспектив розвитку окремих сегментів страхового ринку, запровадженню кращих практик розвитку страхових ринків країн ЄС, пошуку й розробленню практичних рекомендацій щодо вирішення нагальних питань роботи вітчизняних страхових компаній та інших учасників страхового ринку.

До дискусії долучилися представники професійних об’єднань учасників страхового ринку України, громадських організацій, страхового бізнесу, наукової та освітянської спільнот.

Загалом для участі в конференції подало заявок понад 100 учасників. Вітчизняну науку представляли науковці з різних регіонів України: Києва, Львова, Луцька, Тернополя, Хмельницького, Кривого Рогу, Полтави, Харкова, Запоріжжя та інших міст.

Конференція проводилася онлайн, тому всі охочі могли долучитися через Zoom.
Відкрила конференцію проректор з наукової роботи КНЕУ Лариса АНТОНЮК.
З вітальним словом до присутніх звернулися завідувач кафедри банківської справи та страхування КНЕУ Людмила ПРИМОСТКА та в.о. завідувача кафедри інноваційних бізнес-технологій Андрій БАРАНОВ.

Про діяльність страхових/перестрахових брокерів та страхових агентів в умовах воєнного стану, а також процеси євроінтеграції розповів у своїй доповіді Генеральний директор Федерації страхових посередників України Сергій ІНШАКОВ.

З цікавою та змістовною доповіддю «Війна та її вплив на український страховий ринок» виступив Генеральний директор Асоціації «Страховий бізнес» та Голова комісії зі страхування Українського товариства фінансових аналітиків Вячеслав ЧЕРНЯХОВСЬКИЙ.

Про оцінку рівня зацікавленості темою страхування в Україні та Польщі доповіла професор кафедри митної справи і фінансових послуг Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця Наталія ВНУКОВА.

Окреслив бачення ГО «Всеукраїнське об’єднання споживачів страхових послуг «Страховий захист» параметрів, які визначають розвиток страхового ринку, Голова правління цього об’єднання Василь ДАРКОВ.

Не менш цікавою була доповідь Директора ТОВ «Українські страхові технології» та ТОВ «Українські страхові інформаційні системи» Ігора ЛЮБАШЕНКА, який
поділився своїм баченням щодо перспектив розвитку страхового ринку України на основі інновацій.

З цікавою доповіддю щодо формування системи сталого страхування в Україні виступив провідний науковий співробітник Державної установи «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку Національної академії наук України» Дмитро КЛИНОВИЙ.

Проблематика доповідей учасників конференції охоплювала найважливіші інноваційні напрями розбудови страхового сектору економіки України та його наукового забезпечення, а саме:
  •  глобальні тренди трансформації інфраструктури та державного регулювання ринків фінансових послуг в умовах повномасштабної війни: досвід України та зарубіжних країн;
  •  європейський вектор розвитку страхового ринку України: виклики та загрози;
  • роль страхування у відновленні національної економіки та трансформації системи соціального захисту населення;
  •  страхування та ризик-менеджмент: глобальні виклики та фінансова безпека;
  • вплив діджиталізації на підвищення ефективності управління бізнес-процесами страхових компаній;
  • домінанти розвитку страхової науки та освіти в сучасних умовах.
   Активну участь у роботі конференції разом із викладачами брали і здобувачі магістерського рівня освітньо-професійних програм «Страхування та ризик- менеджмент» та «Банківський та страховий ризик-менеджмент» .

Конференція стала своєчасним та продуктивним заходом, що сприяла професійному діалогу усіх зацікавлених осіб та обміну ідеями щодо подальшого розвитку страхового ринку України у світлі євроінтеграції під впливом глобальних викликів і особливостей діяльності його учасників в умовах повномасштабної війни.

Кафедра банківської справи та страхування й кафедра інноваційних бізнес-технологій КНЕУ щиро дякують всім учасникам конференції за виступи, активну участьу дискусіях та підготовку доповідей.

За результатами конференції всі матеріали будуть оформлені у збірник, який буде розміщено в репозитарії Університету як електронне видання, примірник якогобуде надіслано на електронну адресу всім учасникам.