Революція в онлайн-освіті28 Січня 2013р.

Як було зазначено на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, онлайн-освіта змінює світ. Онлайн-освіту вже називають революційною, тому що завдяки їй можливість якісного навчання стала реальною у будь-якому куточку світу де є Інтернет.  Для неї немає національних кордонів, вікових обмежень, вона дозволяє поєднувати навчання з роботою і родиною. Розповсюдження онлайн-освіти відбувається настільки стрімко, що президент Стенфордського університету порівняв цей процес із цунамі, котре накриває вищу освіту. І це "цунамі" змушує переглянути всі університетські курси, всі підходи до професійного навчання, взагалі всю освітню систему.

І ми не можемо стояти осторонь цих процесів. Фонд Віктора Пінчука вже планує організувати переклад найбільш популярних онлайн-курсів на українську мову, щоб забезпечити до них доступ максимального числа жителів України.

На сьогодні в системі МООК (масових освітніх онлайн курсів) представлено сотні відкритих курсів  на десятках відкритих освітніх платформ та зареєстровано мільйони користувачів.

Однак найбільшої популярності набули відкриті курси провідних університетів світу, що розміщені на платформах  Udacity та Coursera, набирає обертів освітня платформа ЕdX:

Найбільш затребуваний на сьогодні проект масових відкритих онлайн-курсів -  Coursera, в якому представлено 214 курсів 33 університетів-партнерів за 20 освітніми категоріями

Онлайн-курси, що будуть корисними для студентів економічних спеціальностей, представлено в двох категоріях:

•   В категорії «Бізнес та менеджмент» та «Економіка та фінанси» - загалом представлено 30 курсів;
  •   В категорії «Статистика, аналіз даних та наукові обчислення» - представлено 17 курсів.